رشد 3.5 برابری سرانه فضاهای آموزشی کشور نسبت به قبل از انقلاب

خبرگزاری ایسنا

مهرالله رخشانی مهر، امروز(24 اردیبهشت) در دیدار با فرهنگیان و معلمان سرآمد شهرستان اسلام آبادغرب، با اشاره به اقدامات سازمان نوسازی مدارس کشور، گفت: این سازمان با هزینه‌کرد سالانه حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، سه هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و حدود 3500 میلیارد تومان از محل منابع خیرین در حال امر خطیر مدرسه سازی است.

رییس سازمان نوسازی مدارس با قدردانی از مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی در کشور، گفت: با مشارکت خوب خیرین مدرسه ساز سرانه فضاهای آموزشی کشور نسبت به قبل از انقلاب رشد ۳.۵ برابری داشته که با توجه به افزایش تعداد دانش‌آموزان در حال تحصیل در مدارس کشور این رشد قابل قبول است.

وی افزود: با ساخت و سازهای خوب صورت گرفته فضاهای تخریبی آموزشی کشور از ۷۰ درصد در سالهای قبل از پیروزی انقلاب  به ۱۹.۵ درصد کاهش یافته است.

وی سپس از مدرسه به عنوان یک مکان تربیتی یاد کرد و افزود: مدرسه نه فقط یک ساختمان صرف، بلکه مکانی برای تربیت نسل‌های جدید است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تاکید بر اینکه معلم ها از حداقل امکانات برای تربیت دانش‌آموزان بیشترین استفاده را می کنند، گفت:  معلمان همین الان در مناطق دور افتاده کشور در کانکس ها و سیاه چادرهای عشایری مشغول تعلیم و تربیت دانش آموزان به عنوان آینده سازان فردای کشور هستند.

وی در ادامه اشاره ای هم افزایش سرانه فضای آموزشی در مدارس استان کرمانشاه داشت و گفت: با اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه ساخت و ساز مدارس پس از زلزله 7.3 ریشتری استان کرمانشاه در سال 1396 در نهایت هفت دهم متر مربع به فضاهای آموزشی استان کرمانشاه اضافه شد که عدد خیلی خوبی است.

 سلمان محمدی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در این نشست اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در راستای دستیابی به تعلیم و تربیت تمامی ساحتی دانش‌آموزان ضروری ارزیابی کرد.

 
 

رشد 3.5 برابری سرانه فضاهای آموزشی کشور نسبت به قبل از انقلاب