صنعت سریال سازی ایران قوی است

خبرگزاری ایرنا :

فرانسوا اوزوات (François oszvath) ملقب به فرانسوا حسین در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا، با بیان اینکه هنرمندان زیادی هستند که باید با داستان‌های خوب و کاراکترهای جدید دیده شوند، گفت: لازم است مسیر پیشرفت برای این هنرمندان باز تا در جهان مطرح شوند. من خیلی خوشحالم که شاهد پیشرفت کشوری هستم که در آن زندگی می‌کنم. وقتی در کشورم فرانسه جشنواره ایرانیان و رتبه و جایزه گرفتن فیلم‌هایی که در ایران ساخته شده را می‌بینم، لذت میبرم و برای مردم عزیز ایران زمین خوشحالم.

وی درباره تجربه کار در سریال‌های ایرانی و این‌که تاکنون موفق به ایفای نقش در چه سریال‌هایی شده است، اظهار داشت: تجربه کاری خود در تلویزیون ایران را با مسابقه دست‌پخت به عنوان سرداور شروع کردم و من قبل از اینکه یک بازیگر باشم یک سرآشپزم و ۳۰ سال عمر خود را در حرفه و صنعت رستوران و آشپزخانه گذرانده‌ام.

این بازیگر فرانسوی افزود: با معرفی یکی از دوستانم که در مسابقه دست‌پخت با هم همکاری داشتیم، اولین تجربه ایفای نقش در سریال‌های ایرانی را با افتخار با مهران مدیری از کارگردان‌های بنام ایران آغاز و به عنوان سرآشپز در نقش کوتاهی در سریال دراکولا ایفای نقش کردم. پس از آن پیشنهادهای زیادی برای بازیگری داشتم که به خاطر مشغله کاری فرصت زیادی برای این کار نداشتم، ولی به پیشنهاد یکسری از دوستان کارگردان بزرگ ایران از جمله سیروس مقدم در سریال جزیره در نقش سرمایه‌گذار و شریک تجاری و جواد افشار در سریال گاندو در نقش ژنرال سایمون (ژنرال انگلیسی) پاسخ مثبت داده و ایفای نقش کردم. 

فرانسوا حسین افزود: بهترین نقش و پیشنهادی که آن را دوست داشتم، «گیلعاد» در سریال تلویزیونی سرجوخه به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی ابوالفضل صفری بود.

وی گفت: بازیگری برای من شیرین و جذاب است و مهمتر از همه در کنار یک تیم حرفه‌ای کار کردن بسیار لذت بخش است چرا که من یک ارتشی بودم و نظم و سروقت بودن یکی از اولویت‌های کاری من در تمام کارهاست. 

بازیگر سریال سرجوخه درباره میزان آشنایی‌اش با فیلم‌های ایرانی خاطرنشان کرد: فیلم ایرانی نمی‌بینم، به جز فیلم‌هایی که خودم در آنها بازی داشتم. چون زبان فارسی را متوجه نمی‌شوم ولی فیلم‌های ایرانی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند را گاه می‌بینم. 

فرانسوا حسین که دانش‌آموخته کماندو ارتش فرانسه و از سوی دیگر رشته آشپزی بین‌المللی است درباره چگونگی علاقمند شدنش به بازیگری می‌گوید: من در یک خانواده ارتشی بزرگ شدم و پدر و پدر بزرگ من هم ارتشی بودند. از آنجایی که من فرزند پسر بزرگ خانواده بودم دوست داشتم کار پدر را ادامه بدم و به همین دلیل سه انتخاب داشتم؛ تحصیل در ارتش فرانسه، تحصیل در رشته آشپزی و هتلداری و تئاتر که اولویت انتخابم تحصیل در ارتش فرانسه بود.

وی به فعالیت ۹ ساله‌اش به عنوان کماندو در ارتش فرانسه، گفت: به خاطر این که بعد از مدتی این کار برای من تکراری شده بود دوست داشتم علاقه دیگرم را دنبال کنم. برای همین به علاقه دومم که آشپزی بود روی آوردم، در این زمینه فعالیتم رو شروع کردم، تحصیلاتم را ادامه دادم و با اساتید و آشپزهای بنام فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و آلمان همکاری کردم.

فرانسوا حسین که ۳۲ سال است در حرفه آشپزی هم فعالیت دارد خاطرنشان کرد:‌ علاوه بر شغلم در زندگی شخصی نیز علاقه شدیدی به سینما دارم و از تفریحات من در زندگی تماشای فیلم‌های خوب جهان و گوش کردن به موزیک، مطالعه کتاب و جمع کردن فیگورین شخصیت‌های بنام سینمای جهان است. 

حرفه آشپزی از من یک بازیگر ساخته است 

صنعت سریال سازی ایران قوی است

وی به تجربه بازیگری تئاتر در ۱۵ سالگی در یکی از شهرهای فرانسه اشاره دارد و گفت: حرفه آشپزی از من یک بازیگر ساخته است. همیشه به آشپزهای جوان و هنرجوهایم می‌گویم یک شف باید شیمیدان خوبی باشد تا بداند چه موادی را با هم مخلوط کند و بر عکس. باید نقاش خوبی باشد تا بشقاب‌های زیبا و چشم نوازی را طراحی کند. باید زیست شناس و خیاط خوبی باشد تا بداند چگونه برش‌های میوه و سبزیجات را به خوبی انجام دهد.

بازیگر سریال سرجوخه معتقد است شغل آشپزی تلفیق تمام شغل‌ها با هم است و مهمتر از همه باید یک بازیگر خوبی باشد تا بداند با ارباب رجوع و پرسنل خود و مردم چگونه رفتار کند زیرا اخلاق و رفتار همه یکسان نیست. کسی در زندگی پیروز است که بازیگر خوبی باشد و بداند که با اطرافیان خود چگونه رفتار کند و همه را بتواند با زبان و روش خود در کنارش داشته باشد و از زندگی در کنار آنها لذت ببرد.

وی افزود: به مدت ۸ سال در لوکزامبورگ به عنوان سرآشپز اول در بانک مرکزی این کشور فعالیت داشتم و روزی با یک هزار نفر از رئیس جمهوری کشورهای مختلف گرفته تا مردم عادی و تامین کننده مواد اولیه و پرسنل و …. در ارتباط بودم و این از من بازیگر خوبی ساخته است ولی لطف و کمک خیلی از دوستان باعث شد که قدم در این مسیر بگذارم.

این بازیگر ادامه داد: اگر فرصتی داشته باشم خوشحال می‌شوم در کنار اساتید بزرگ ایران سینما و تلویزیون همکاری داشته باشم و من خیلی خوشحالم که مردم ایران همیشه به من لطف و محبت داشتند و دارند. 

فرانسوا حسین درباره نحوه انتخاب خود برای ایفای نقش در سریال سرجوخه گفت: با معرفی یکی از عوامل سریال به کارگردان معرفی شدم و بعد از تست گریم و خواندن فیلمنامه که برایم خیلی جذاب بود با کمال افتخار این نقش را پذیرفتم و خوشحالم که با یک تیم حرفه ای و منظم همکاری کردم. 

این بازیگر فرانسوی در این باره که آیا باز هم با پروژه‌های فیلم ایرانی همکاری خواهید کرد؟ گفت: اگر پیشنهادی سازگار با روحیاتم باشد با کمال میل می‌پذیرم.

https://dailybulletin.ir/12/12/2021/%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%82%d9%88%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa/