تداوم اعتراض خانواده بوکس به مدرک تحصیلی دبیر فدراسیون

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حدود یک ماه تا انتخابات فدراسیون بوکس باقی مانده است. انتخاباتی که همچون چهارسال گذشته دو کاندیدای اصلی دارد: حسین ثوری رئیس فعلی این فدراسیون و مدیر کل سابق اداره ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان و روح اله حسینی از قهرمانان سابق بوکس ایران و آسیا و نایب رئیس فدراسیون در زمان ریاست احمد ناطق نوری.

حدود سه هفته پیش جمعی از قهرمانان بوکس ایران، آسیا و جام جهانی بوکس در اعتراض به آنچه «جعلی بودن» مدرک تحصیلی دبیر فدراسیون بوکس می‌دانند در محل وزارت ورزش و جوانان جمع شده و اعتراض خود را به گوش مسئولان رساندند. پیگیری‌های خبرنگار مهر نشان می‌دهد نامه برکناری دبیر فدراسیون بوکس به فدراسیون ارائه شده ولی موضوع مورد بحث ادامه فعالیت وی در فدراسیون است موضوعی که اعتراض خانواده بوکس را به همراه داشته است.

امروز و در ادامه این اعتراض‌ها جمعی از قهرمانان و پیشکسوتان بوکس در محل وزارت ورزش و جوانان جمع شده و خواستار برکناری دبیر فدراسیون که دبیر مجمع انتخاباتی بوکس نیز می‌باشد شدند.

مدارک مربوط به استعلام منفی مدرک تحصیلی دبیر فدراسیون از چندین منبع حاشیه ساز شده است موضوعی که در صورت صحت، حاشیه‌ای جبران ناپذیر برای بوکس ایران خواهد بود و خسارات تعبیه شده از سوی قانون برای آن بسیار سنگین است.

اگرچه بوکس به تازگی با سرمربیگری علیرضا استکی در رقابتهای جهانی به مدال تاریخی برنز رسید ولی حتی این موضوع هم نتوانست حواشی پر تکرار در طی چهارسال ریاست حسین ثوری را به فراموشی بسپارد و همین موضوع در آستانه انتخابات برای وی دردسرساز شده است.

مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس ۱۸ دی و با شرکت دو کاندیدا برگزار خواهد شد.

تداوم اعتراض خانواده بوکس به مدرک تحصیلی دبیر فدراسیون